Be wild

Be wild
Be wild

Be yourself

Be yourself
Be yourself

Be natural

Be natural
Be natural

Cape Town, ja ťa milujem

Cape Town ma robí šťastnou :) Ahoj kamaráti :) 


Verte neverte, konečne som našla miesto, kde sa viem normálne pripojiť, dať si dobrú kávu a nikto ma neotravuje. Netvrdím, že by som nejako aktívne hľadala kaviareň s wifi, ale okolnosti ma dotlačili ju nájsť haha. Článok, ktorý Vám dnes prinesiem, som  napísala asi pred mesiacom a pol. Neviem, či ho mám meniť alebo ho nechať tak, ako som to napísala pred pár týždňami. Veľa vecí sa totiž zmenilo. V skratke Vám teda dám update a potom si môžete prečítať tie bludy, čo som napísala minule haha.
Tento týždeň mám prázdniny zo školy. Troška som si užila prvé dni týždňa, mali sme nejaké tie privátne party pri bazéne, ale teraz je čas na produktívne aktivity. Začiatkom septembra som začala vypúšťať prvé dizajny z mojej novej kolekcie SM. SM znamená Sateen and Mesh (satén a sieťovina, čo sú hlavné prvky mojich nových dizajnov), nie sadomaso (abo aj hej, ale psst haha). Pre tých, ktorí ma nepoznajú osobne, okrem cestovania a hlúpych životných rozhodnutí mám aj iné hobby. Módu. Konkrétne africkú módu. Moja módna značka sa volá Wildfrika. Ale to je jedno, predpokladám, že ste si tento článok neotvorili, aby som Vás unudila mojim osobným a pracovným životom. Takže pracujem momentálne na mojej novej kolekcii, stretávam sa s rôznymi umelcami a vplyvnými ľuďmi a chodím na módne a iné eventy. Preto môj blog upadol do mierneho zabudnutia. Necestujem totiž toľko a viac sa sústredím na môj business. A stále doma nemáme wifi. Ja Vám neviem, už to ani neriešim. Proste nemám wifi, telku máme odpojenú a prosím, nepýtajte sa ma, či viem, čo sa deje vo svete. Neviem.
A ešte jedna veta a môžete si prečítať môj state of mind spred mesiaca a pol haha. Som veľmi šťastná, aj keď nie stále veci idú mojou cestou, ale to ma predsa nezastaví :)

Moja mama si myslela, že som sa odfotila z chudobnými africkými detičkami, čo nemajú na oblečenie. A pritom sú to obaja dizajnéri a ten v klobúku je dosť uznávaný, dokonca aj v zahraničí. A presne pre takého hlúpe komentáre (sorry mami, ale nemala si sa z nás smiať, že vyzeráme ako komedianti :)) som sa “doma” nevedela realizovať.

Ahoj :) Začína nám konečne jar a moja nálada a zdravie sa podstatne zlepšili. Posledné dni mi toho veľa beží v hlave; čo som chcela urobiť a neurobila, kde sa chcem ísť ešte pozrieť, koľko peňazí budem potrebovať na pár destinácií, ktoré mám na zozname a podobne. Najviac ma ale trápi fakt, že som tu už iba 3 mesiace a najradšej by som tu ostala ešte nejaký ten rok dva, možno sa konečne usadila.
Kapské mesto mi vie poskytnúť to, čo potrebujem, aby som bola spokojná a nemala potrebu neustále niekam cestovať a hľadať uspokojenie v nových zážitkoch. Má totiž všetko, čo potrebujem k môjmu vyrovnanému životu: krásne pláže, príroda, zvieratá, atrakcie, podniky... Je to pre mňa taký kompromis medzi mojou dušou cestovateľa a zároveň paničky, ktorá si rada dá drahé víno niekde v luxusnej reštaurácií. A potom je tu móda. Pre tých, ktorí nevedia, som posadnutá africkou módou a už skoro rok sa jej aj venujem. Móda v Kapskom meste nemá hraníc a mne, s nie najdokonalejšom postavou (ale pozor, v Afrike je moja postava Venuše dokonalá :)) to úplne vyhovuje. Sebarealizácia. To mi v Prahe a v Košiciach chýbalo.

Takže toľko k tomu, prečo tu plánujem ostať ešte nejaký ten piatok :) A možno navždy.
Dnes sa veľmi necítim na dlhé písanie a preto bude tento článok pozostávať z fotiek a krátkych komentárov pod nimi.

Miesta, ktoré som navštívila a doporučujem Vám:

Cheetah outreach

Máte radi mačky? Ja áno. Pri Somerset West, ktoré je asi 30 min autom od Kapského mesta, nájdete gepardov, ktorých si môžete pohladkať. Nepamätám sa, koľko sme platili, tuším okolo 140 randov za hladkanie a za vstup do areálu, kde sú aj iné mačičky, to bolo asi 10 randov.Zeekoevlei

Zeekoevlei je jazero, bažina, ktoré sa nachádza pri Kapskom meste, resp. je jeho súčasťou. Je tam prírodná rezervácia, kde nájdete hrochov, antilopy, chameleónov, korytnačky a iné zvieratá. My sme nemali šťastie na hrochov. Antilopy sú ochočené a môžete ich nakŕmiť z ruky.

Muizenberg

Raj surferov. U mňa jedno z top miest.Cape point a Cape of Good Hope
Ak máte málo času na preskúmanie Kapského mesta a okolia, tak si to nedajte ako prioritu. Ale rozhodne stojí zato, cestovať tam hodinu autom. Nevedela som, čo od toho očakávať. Je to súčasťou Table Mountain National Park. Vstupné je 125 randov. Dostanete mapku, kde sú rôzne cesty (presúvate sa autom). My sme išli na Cape point, kde je maják a nádherný výhľad na útes a na Cape of Good Hope, kde je opäť nádherný výhľad a tabuľa s nápisom:


Cestou môžete stretnúť pštrosov, ktorý si tam pobehávajú. Pár ciest na mape vedie aj k miestam, kde môžete sledovať veľryby. Spozorovať ich môžete od júna do novembra. My sme tam boli v júli a nevideli sme ich.Bo-kaap

Pár krokov od Bree street (blízko centra) nájdete oblasť, ktorá sa nazýva Bo-kaap. Je to bývalý township a vyznačuje sa farebnými domami.

Tento článok bude mať ešte pokračovanie. Taká spešl edišn toho, čo ochutnať, vyparátiť a vidieť, ak chcete mať autentické zážitky z Južnej Afriky :) Čafko kakafko :)

No comments

Mira Wild, 2017. Powered by Blogger.